Jednotka požární ochrany JSDH Struhařov se dlouhodobě potýkala s nedostatečným zázemím a nedostatečnou odolností budovy hasičské zbrojnice.
Mezi cíle projektu patřily:
- zodolnění požární zbrojnice JSDH Struhařov vůči negativním dopadům extrémních projevů mimořádných událostí způsobených změnou klimatu (především působením extrémního sucha) a okrajově i vůči rizikům havárií nebezpečných látek
- zajištění podmínek pro rychlý výjezd jednotky sboru dobrovolných hasičů k mimořádné události (což souvisí s výše uvedenou odolností budovy zbrojnice)
- schopnost efektivnějšího řešení mimořádných situací
- schopnost řešit mimořádné události v co nejkratším čase, zmírňovat tak škody na životech, zdraví a majetku obyvatelstva
- eliminace ekologických škod
S ohledem na prognózy a na projevy změn klimatu je třeba, aby regiony na své důležité lokální úrovni disponovaly efektivními nástroji pro zmírnění a řešení následků a projevů mimořádných událostí, neboť schopnost adekvátní reakce je jednou ze základních podmínek rozvoje konkurenceschopnosti v regionech.
Projekt „Rekonstrukce a rozšíření hasičské zbrojnice JSDH Struhařov“ byl spolufinancován Evropskou unií. Zhotovitelem je firma PAMAK s.r.o.