Obec Struhařov
Struhařov okr. Praha-východ
Obec Struhařov Obec Struhařov

Vítejte na našich nových webových stránkách!

Zvláštní využívání místní komunikace

Poplatky za zvláštní využívání místní komunikace

Zvláštním užíváním pozemní komunikace je například provozování reklamních zařízení, provádění stavebních prací na tělese pozemní komunikace (stavba přípojek), průjezd např. nákladní a stavební techniky o hmotnosti vyšší, než je povoleno svislým dopravním značením B13, kterým je dán vozidlům váhový limit 3,5 t, nebo vozidel s nadměrným nákladem, umístění inženýrských sítí do silničního pozemku, zřízení vyhrazeného parkovacího stání, zřizování a provoz stánků na pozemní komunikaci, dočasné využití k uspořádání veřejné a společenské akce, dočasné zřízení objížďky a uzavírky… Rovněž napojení pozemku na místní komunikaci představuje zvláštní užívání místní komunikace a v praktickém smyslu se to týká každého pozemku, na který jeho majitel má z místní komunikace přístup.

Jaká povinnost z toho plyne?

Každý, kdo takto jiným způsobem než obvyklým chce místní komunikaci užívat, musí podat na Obecním úřadu Žádost o zvláštní užívání místní komunikace.

Obecní úřad na základě žádosti může vydat souhlas se zvláštním užíváním komunikací a stanovit v něm podmínky zvláštního užívání komunikace.

Kolik to stojí?

Povolení zvláštního užívání místní komunikace je zpoplatněno prostřednictvím správního poplatku v souladu se Zákonem č.634/2004 Sb. O správních poplatcích, výše poplatku se odvíjí od délky doby zvláštního užívání místní komunikace následujícím způsobem:

• 10 dní a méně – 100,- Kč
  • 11 dní až 6 měsíců – 500,- Kč
  • více než 6 měsíců – 1000,- Kč.

Poplatek za připojení pozemku na místní komunikaci (vybudování vjezdu) – 500,- Kč.

Datum vložení: 7. 3. 2023 0:00
Datum poslední aktualizace: 9. 5. 2023 18:32

Informace, které by vás mohly zajímat!

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím SMS a e-mailů

Mapový portál

ČEZ