Obec Struhařov
Struhařov okr. Praha-východ
Obec Struhařov Obec Struhařov

Vítejte na našich nových webových stránkách!

AKTUÁLNĚ ke Sběrnému dvoru

Sběrný dvůr Struhařov

Sběrný dvůr a jeho fungování

Vážení spoluobčané,

Sběrný dvůr ve Struhařově slouží ke shromažďování domácího odpadu, který se Vám nevejde do popelnice, nebo věcí, které do běžného odpadu nepatří (např. nebezpečný odpad atd.).

Druhy odpadu, které mohou být odloženy do sběrného dvora, a podmínky provozu konkrétního dvora určuje vždy obec.

Vzhledem k narůstajícím stížnostem, častým konfliktům mezi obsluhou a návštěvníky, stavům, kdy se nám během 1 dne o víkendu naplní 9m³ kontejner směsného odpadu, jsme se rozhodli učinit některá opatření:

• Stavební suti přijímáme pouze 1 m³ na osobu/měsíc (obsluha povede nově evidenci).
  • Veškerý nábytek, okna, dveře a jiný objemnější odpad bude rozebraný na jednotlivé (malé) části, které se budou moci dále třídit (např. u oken bude odděleno sklo, plast, dřevo, kovové části atd.). Pokud to tak nebude, obsluha odpad nepřijme (obsluha o ukládce tzv. objemného odpadu také povede evidenci).
  • Na Sběrný dvůr nepřijímáme za žádných podmínek azbest, eternit, lepenku a bojlery.
  • Na Sběrný dvůr nepřijímáme odpad z podnikatelské činnosti. Každý podnikatel má povinnost odpad vznikající při podnikatelské činnosti likvidovat na vlastní náklady.

Ke zlepšení situace jsme také na Sběrný dvůr minulý měsíc nechali instalovat nový kamerový systém včetně záznamového zařízení, který monitoruje prostor celého Sběrného dvora.

Předem všem děkuji za ohleduplnost a dodržování opatření.

Jitka Zákravská, starostka

Datum vložení: 26. 3. 2024 11:11
Datum poslední aktualizace: 26. 3. 2024 19:12

Informace, které by vás mohly zajímat!

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím SMS a e-mailů

Mapový portál

ČEZ