Oficiální stránky obce Struhařov
          Kalendář akcí                      Technické služby Obce Struhařov           Kompostárna Struhařov

Zvláštní užívání místní komunikace

Zvláštní užívání místní komunikace

Zvláštním užíváním pozemní komunikace je například provozování reklamních zařízení, provádění stavebních prací na tělese pozemní komunikace (stavba přípojek), průjezd např. nákladní a stavební techniky o hmotnosti vyšší, než je povoleno svislým dopravním značením B13, kterým je dán vozidlům váhový limit 3,5 t, nebo vozidel s nadměrným nákladem, umístění inženýrských sítí do silničního pozemku, zřízení vyhrazeného parkovacího stání, zřizování a provoz stánků na pozemní komunikaci, dočasné využití k uspořádání veřejné a společenské akce, dočasné zřízení objížďky a uzavírky… Rovněž napojení pozemku na místní komunikaci představuje zvláštní užívání místní komunikace a v praktickém smyslu se to týká každého pozemku, na který jeho majitel má z místní komunikace přístup.

Jaká povinnost z toho plyne?
Každý, kdo takto jiným způsobem než obvyklým chce místní komunikaci užívat, musí podat na Obecním úřadu Žádost o zvláštní užívání místní komunikace. V kanceláři Technické správy obce je k vyzvednutí formulář žádosti nebo si jej můžete stáhnout zde.
Obecní úřad na základě žádosti může vydat souhlas se zvláštním užíváním komunikací a stanovit v něm podmínky zvláštního užívání komunikace.

Kolik to stojí?
Povolení zvláštního užívání místní komunikace je zpoplatněno prostřednictvím správního poplatku v souladu se Zákonem č.634/2004 Sb. O správních poplatcích, výše poplatku se odvíjí od délky doby zvláštního užívání místní komunikace následujícím způsobem:  
10 dní a méně – 100,- Kč
       11 dní až 6 měsíců – 500,- Kč
       a více než 6 měsíců – 1000,- Kč.
Poplatek za připojení pozemku na místní komunikaci (vybudování vjezdu) - 500,- Kč.
Tento správní poplatek je jednorázový, pro případ stavby nemovitosti a její rekonstrukce, stejně tak jako v případě zemních prací většího rozsahu však není jediný.
Mechanické přetěžování komunikací při stavebních činnostech je velmi častou příčinou jejich neutěšeného stavu a proto se stavebníci musí spoluúčastnit na nákladech na opravy těchto komunikací.

Metodiku výpočtu výše kauce zvláštního užívání místních komunikací vozidly s váhou nad 3,5t naleznete zde.


Zvláštní užívání komunikace


Vyhledávání

Partneři obce:

MAS ŘÍČANSKO


LADŮV KRAJ

ANKETA:

Foto týdne

foto_tydne

Přihlášení pro firmy


Zaregistrujte se
Zapomněl jsem heslo

TOPlist

Copyright © EKdesign 2007