Oficiální stránky obce Struhařov
          Kalendář akcí                      Technické služby Obce Struhařov           Kompostárna Struhařov

Rozsvícené zahrady I.etapa

Rozsvícené zahrady I. etapa

Ke dni 30.11.2013 ukončila společnost Raisa s.r.o. práce na díle Rozsvícené zahrady v ulici V Zahradách, v úseku od křižovatky s ulicí K Průhonu až po proluku u č.p. 263. Z celkových bezmála půlmilionových nákladů bude cca 350 tis. Kč hrazeno z prostředků evropského Programu rozvoje venkova Leader prostřednictvím MAS Říčansko a 150tis. Kč z rozpočtu Obce Struhařov. Částečně - po ulici Borová se jednalo o rekonstrukci, při které se zlikvidovaly staré vysloužilé betonové a dřevěné sloupy a vrchní vedení stáhlo pod zem, částečně pak osvětlení nové až k proluce u transformátoru. Nové žárově pozinkované stožáry se svítidly a novým zapínacím bodem s regulací osvětlení, nově položený kabel rozhlasu se třemi reproduktory, které prodlužují dosah slyšitelnosti obecního rozhlasu hlouběji do oblasti Zaječí ve směru na Klokočnou. Součástí projektu je rovněž mobiliář, tedy stůl se dvěma lavicemi a odpadkový koš, který je umístěný na pláži u rybníka a drobná parková úprava oddělující pláž od komunikace.
Využili jsme toho, že na místě byla technika k provádění zemních prací, takže vedle samotné rekonstrukce a rozšíření veřejného osvětlení bylo vyčištěno a prohloubeno koryto k odvodu dešťové vody, byly pročištěny propustky pod silnicí mezi ulicemi Luční a Smrkovou byl vytvořen nový propustek, svádějící dešťovou vodu z příkopu na levé straně ulice V Zahradách (ve směru k obci) do zatrubněné dešťové kanalizace na straně pravé. Toto opatření velmi významně řeší dosud velmi nepříznivé odtokové poměry v tomto úseku ulice (značně hustá síť vodních pramenů v lese na severní straně za chatami, minimální terénní spád…).
Tím jsme dokončili I. etapu rekonstrukce a rozšíření veřejného osvětlení v ulici V Zahradách. II.etapa - úsek až na konec ulice V Zahradách ve směru na Klokočnou nás čeká v budoucnu v závislosti na dotačních možnostech.

      

 


Vyhledávání

Partneři obce:

MAS ŘÍČANSKO


LADŮV KRAJ

ANKETA:

Foto týdne

foto_tydne

Přihlášení pro firmy


Zaregistrujte se
Zapomněl jsem heslo

TOPlist

Copyright © EKdesign 2007