Oficiální stránky obce Struhařov
          Kalendář akcí                      Technické služby Obce Struhařov           Kompostárna Struhařov

Odbahnění rybníka

R. 2009:

Obec Struhařov letos dostala přiznánu dotaci z evropských fondů ERDF -  Operačního programu životního prostředí při Státním fondu životního prostředí. Celkové předpokládané náklady akce jsou 2 345 500, - , výše dotace 90%. Obec v současnosti zahajuje výběrové řízení na dodavatele stavby. Rybník bude ve spolupráci s místními rybáři cca v září vypuštěn a sloven. V tu dobu se počítá s přímým prodejem ryb – s předností pro místní občany. Na podzim pak proběhne oprava stavebních prvků – stavidla a bezpečnostního přelivu, v zimních měsících pak těžba a transport sedimentu (bahna). Podmínky poskytovatele dotace požadují v rámci odbahnění i tvorbu vhodných biotopů pro obojživelníky a vodní ptactvo a proto bude pod hrází rybníka vybudována tůň, v rybníce ostrůvek a pásmo mělké vody s rákosinami v prostoru u přítoku. Nejpozději v únoru 2010 bude započato se znovunapouštěním rybníka.

Děkujeme předem za trpělivost a spolupráci, je zřejmé, že 5 000m3 bahna, které se bude převážet, pro mnohé z nás bude představovat dočasnou nepříjemnou dopravní zátěž, ale výsledek snad potěší všechny a přispěje k příjemnému prostředí pro život ve Struhařově. Dá se tedy předpokládat, že od příštího roku se ve Struhařovském „Hliněném rybníce“ bude zase dát po dlouhých letech i koupat.

 R. 2008: Je zpracován projekt odbahnění rybníka, předpokládané náklady na tuto akci jsou cc 2,5 mil. Kč. Jednou již byla podána žádost o dotaci neúspěšně. Jakmile bude možnost další dotace, obec je připravena podat žádost znovu. Prozatím na rybníce probíhá biologický průzkum s cílem zjistit, zda až 1m vrstvu sedimentu (bahna) by nešlo odstranit biologicky s použitím specielních bakterií a to bez nutnosti rybník vypouštět a celkově levněji.


Vyhledávání

Partneři obce:

MAS ŘÍČANSKO


LADŮV KRAJ

ANKETA:

Foto týdne

foto_tydne

Přihlášení pro firmy


Zaregistrujte se
Zapomněl jsem heslo

TOPlist

Copyright © EKdesign 2007